Kanał Wyżej
Aktualności

06.02.2020 r.
FILMY W WARSZAWIE W 2019 r.
Informujemy, że z przekazywanych informacji od poszczególnych jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy wynika, iż najwięcej produkcji filmowych w 2019 r. zostało zrealizowanych na terenach administrowanych przez:
·         Zarząd Terenów Publicznych,
·         Zarząd Dróg Miejskich,
·         Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
Łącznie realizatorom produkcji filmowych udostępniono tereny m.st. Warszawy 641 razy. Liczba ta nie obejmuje zajęć bez zezwolenia oraz zdjęć wykonywanych tzw. metodą reporterską, które nie wiązały się z umieszczaniem infrastruktury technicznej.
11.01.2019 r.
FILMY W WARSZAWIE W 2018 r.
Informujemy, że z przekazywanych informacji od poszczególnych jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy wynika, iż najwięcej produkcji filmowych w 2018 r. zostało zrealizowanych w dzielnicach:
Śródmieście, Żoliborz, Wawer, Praga Północ,
 
Łącznie realizatorom produkcji filmowych udostępniono tereny m.st. Warszawy 774 razy. Liczba ta nie obejmuje wykonywania tzw. zdjęć reporterskich, które nie wiązały się z umieszczaniem infrastruktury technicznej.
 
15.03.2018 r.
FILMY W WARSZAWIE W 2017 r.
Informujemy, że z przekazywanych informacji od poszczególnych jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy wynika, iż najwięcej produkcji filmowych w 2017 r. zostało zrealizowanych w dzielnicach:
·         Śródmieście,
        ·         Praga Północ,
·         Mokotów,
·         Praga Południe,
Łącznie realizatorom produkcji filmowych udostępniono tereny m.st. Warszawy 456 razy. Liczba ta nie obejmuje wykonywania tzw. zdjęć reporterskich, które nie wiązały się z umieszczaniem infrastruktury technicznej.
30.01.2017 r.
PROJEKTY ORGANIZACJI RUCHU -
DLA OGRÓDKÓW PRZED LOKALAMI GASTRONOMICZNYMI
 
   W związku ze zbliżającym się sezonem wiosenno-letnim informuję o możliwości wielokrotnego wykorzystywania projektów organizacji ruchu w terminie ich zatwierdzenia do realizacji przez Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy.
Aby wykorzystać projekt dwukrotnie, konieczne jest wskazanie w opisie technicznym do projektu dwóch terminów (np. 01.04.2017 r. – 30.09.2017 r. i 01.04.2018 r. – 30.09.2018 r.) oraz posiadanie wystarczającej ilości oryginałów, tak aby w kolejnym roku możliwe było złożenie kompletnego wniosku o zajęcie pasa drogowego pod ogródek. W przypadkach remontu danej ulicy lub zmiany stałej organizacji ruchu, gdy sytuacja na drodze ulega zmianie – należy wykonać i zatwierdzić u Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy nowy projekt.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------25.01.2017 r.
FILMY W WARSZAWIE W 2016 r.
Informujemy, że z przekazywanych informacji od poszczególnych jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy wynika, iż najwięcej produkcji filmowych w 2016 r. zostało zrealizowanych w dzielnicach:
·         Śródmieście,
·         Wilanów,
·         Praga Południe.
Łącznie realizatorom produkcji filmowych udostępniono tereny m.st. Warszawy 502 razy. Liczba ta nie obejmuje wykonywania tzw. zdjęć reporterskich, które nie wiązały się z umieszczaniem infrastruktury technicznej.
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------- 20.12.2016 r.
 
PROJEKTY ORGANIZACJI RUCHU DLA REALIZACJI PRODUKCJI FILMOWYCH
 
     Od dnia 1 stycznia 2017 r.  projekty organizacji ruchu, założeniem których są wyłączenia miejsc postojowych w SPPN w celu realizacji produkcji filmowych, nie będą podlegały opiniowaniu w ZDM – Wydziale Parkowania. Jedyną opinią, poprzedzającą zatwierdzenia projektu organizacji ruchu u Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy, którą zobowiązani będziecie Państwo uzyskać, będzie opinia właściwego zarządcy pasa drogowego, a w przypadku dróg o wyższej kategorii niż gminna – dodatkowo opinia Komendy Stołecznej Policji.
Ponadto podjęta została procedura w zakresie wyznaczenia u Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy jednego pracownika odpowiedzialnego za załatwianie spraw związanych z zatwierdzaniem projektów organizacji ruchu na ww. cel.
 
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------16.11.2016 r.
 
OGRÓDKI ZIMOWE
 
Od dnia 15 listopada 2016 r. na obszarze reprezentacyjnym m.st. Warszawy istnieje możliwość zorganizowania zimowego ogródka gastronomicznego. Szczegółowe warunki zostały wprowadzone Zarządzeniem nr 1662/2016 Prezydenta m.st. Warszawy.
Restauratorzy zainteresowani zorganizowaniem ogródków zimowych powinni składać wnioski do właściwych zarządców terenów.
 Strona główna
Rejestr zmian
MENU
Dokumenty
Dane teleadresowe
Akty prawne
Zakres działalności
Zadania Pełnomocnika
Teren objęty działaniem Pełnomocnika
Aktualności

Wersja standardowa